Monday, March 14, 2011

Esimene suurem prohmakas

Nüüd sain siis ikka suure jamaga hakkama

Kõik algas sellest, et ma ise olin laisk ja ei teinud iga nädal kohustuslikus korras veevahetust. Vee pinnale tekkis mingi kummaline kiht. Ise arvan, et katlakivi tegi mingit jama. Mõtlesin, et kui vesi liiguks siis vast poleks hullu midagi.
Panin 100 liitrise akva filtri 25 liitrisesse. Tekitas väikse tsunaami aga krevette see ei häirinud. Sibasid edasi tagasi ikka ringi. Nägin küll, et CO2 mull ei jooksnud nii nagu peaks aga ei teinud sellest numbrit.
Nägin MicroRasbora Galaxy sp Lauteris müügil. Laupäeval siis läksime ostma. Võtsin korraliku mini akva filtri ka ära.
Kodus tegin veevahetuse ja veetestid. Ma ei saa aru miks mul juba siis ei löönud häirekell lööma kui ma avastasin, et PH on 8 või üle. Panin aga suures uute kalade hulluses Rasborad sisse. Paar tundi aklimatiseerumist ja siis vette. Käisime mehega väljas ja tagasi tulles mõtlesin, et panen tule põlema. Krevetid kõik ühes nurgas, kaladest 3 surnud, 2 elus. Tegin kohe PH testi .. see ikka 8 ja temperatuur ka 30 peale tõusnud.
Lõppes see asi nii, et kõik kalad surid ja krevetid kolisin suurde akvasse. Peal kolimist nägin veel neid korraks ja praegu on nad kadunud.
PH langes hommikuks 6.6 peale ja siis hakkasin teda upitama jälle. Ohh mind lolli küll.
Kõik väikesed kreveti pojakesed kes seal sündisid said hukka.

Õppetunni sain korraliku. Jälgi näitajaid ja ära torma kui pime loom.
Taimed on ainukesed kes on üleelanud selle PH kõikumise.